Zespół Szkół w Czerlejnie, to kolejne miejsce na naszej trasie.

IMG_4169W Czerlejnie nasza ciężarówka zaparkowała już środę późnym popołudniem. W czwartek rano nasze wolontariuszki przywitał Pan Dyrektor.

Zajęcia zaczęliśmy zaraz po godzinie 8.00. Jako pierwsze odwiedziły nas przedszkolaczki. Mimo braku słońca, uśmiechy dzieciom z twarzy nie zniknęły.

Wszystkie dzieci, były bardzo aktywne na zajęciach, zadając mnóstwo pytań. Nie zabrakło też chętnych do prezentowania pozycji żółwika.

Jak się okazało na nasze szkolenie przyszły również dzieci, które poznały nas już wcześniej na otwarciu schroniska w Skałkowie. Miło nam Kochani, że wracacie do nas na zajęcia.

W tym roku wyszliśmy również z inicjatywą spotkań z gimnazjalistami. Zdajemy sobie sprawę, że większość młodzieży interesowała bardziej ciężarówka, ale bezpieczeństwo jak i odpowiedzialność za naszych czworonożnych przyjaciół jest na tyle ważna, że warto poświęcić choć kilka minut by się czegoś nauczyć. Spotkanie z młodzieżą uznajemy za udane i mamy nadzieję, że młodzież podziela nasze zdanie. Szkoda nam tylko, ze zabrakło czasu na pozostałe tematy… ale to może być dobry powód na ponowne odwiedziny.

Zgodnie z naszą tradycją, dzieci ze szkoły podstawowej otrzymały od nas książeczki edukacyjne, różowe baloniki z Kazikiem oraz kolorowe naklejki ze zwierzątkami. Nie zabrakło również drobnych upominków dla gimnazjalistów oraz pozostałych dzieci za aktywny udział w szkoleniu.

Dziękujemy za ciepłe przyjecie i mamy nadzieję, że szybko do Was wrócimy 🙂