Wielkopolskę powitaliśmy w Dąbrowie.

IMG_3612Po Dolnym Śląsku przyszedł czas na Wielkopolskę. Zaraz po szkoleniach w Żórawinie szybkie pakowanie i czas w drogę… Dzięki gościnności Pani Dyrektor ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren, mogliśmy zaparkować już w środę wieczorem na placu koło szkoły w Dąbrowie. Wielkopolska powitała nas słońcem i uśmiechami na twarzach zaciekawionych dzieci. Na początku dzieci były troszkę zawiedzione brakiem piesków, ale szybko zrozumiały, że tak duża ilość obcych dzieci przez cały dzień, mogłaby zestresować naszych czworonożnych przyjaciół. Brak prawdziwych piesków zrekompensował dzieciom bohater szkolenia Kazik. Dzieci w Dąbrowie już wiedzą, że zarówno pieski, kotki jak i inne zwierzątka to nie tylko przyjemność ale również odpowiedzialność. Wiedzą, że obiad, który my jemy niekoniecznie jest zdrowym jedzeniem dla naszych zwierząt.

Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa. Dzieci poznały zasady zachowania w obecności obcego psa, oraz utrwaliły sobie bezpieczną pozycję „żółwika”.

Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach, a na koniec opowiadały ciekawe historyjki o swoich zwierzątkach. Wolontariuszce Kasi najbardziej utkwiła w pamięci opowieść o dwóch uroczych szczurach.

Na koniec szkolenia młodsze dzieci dostały książeczki edukacyjne, które pomogą utrwalić im wiedzę jaką zdobyły na szkoleniu, z drobnymi upominkami. Starsze dzieci otrzymały dyplomy i gadżety, które miejmy nadzieję przypomną im, ze to właśnie oni powinni być przykładem dla maluszków.

Dziękujemy gronu pedagogicznemu a jeszcze bardziej Wam dzieciaczki i młodzieży za udział w naszym szkoleniu. Wiemy, że starsze dzieci podeszły do szkolenia z lekką rezerwą, ale szybko pokazały, że mając prawo wyboru, chętnie biorą udział w rozmowach o zwierzętach i bezpieczeństwie. Było nam miło gościć u Was, mamy nadzieję wrócić i odpowiedzieć na pytania, na które zabrakło czasu.

A co przyniesie nam jutrzejszy dzień…??  Gdzie tym razem będziecie mogli nas spotkać…??