W Zalasewie troszkę wietrznie ale słonecznie.

IMG_4678W środę przed ósmą rano pierwsi ciekawscy, spiesząc do szkoły podziwiali amerykańską ciężarówkę w Zalasewie… tak to właśnie MY – Fundacja Ewy Naworol, przyjechaliśmy do Was, by porozmawiać o naszych czworonożnych przyjaciołach, nauczyć zasad bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami oraz mowy ich ciała.

Przez kolejne trzy dni, grupy dzieci od rana odwiedzały naszą salę multimedialną. Szkolenia  poprowadziły wolontariuszki Monika i Kasia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w temacie bezpiecznej pozycji żółwia, jednak odpowiednie składanie (schowanie) paluszków nie każdemu sprawiało łatwość.

Psy żyją obok nas od zawsze, a tak mało o nich wiemy. Dzieci w Zalasewie już wiedzą, że piesek to nie tylko przyjemność ale też obowiązek. A czy Wy wiecie co należy do obowiązków właściciela pieska…?? A jak myślicie, czy możemy podzielić się kotletem schabowym z obiadu ze swoim czworonożnym pupilem…?? Dzieci z Zalasewa znają już odpowiedzi na te pytania, a zdobytą wiedzę zapewne utrwalą sobie rozwiązując łamigłówki w książeczkach edukacyjnych otrzymanych od naszych wolontariuszek. Żeby tradycji stało się za dość, każdy uczestnik szkolenia otrzymał różowy balonik z Kazikiem, znalazły się również nagrody dla tych, którzy wykazali się dużą wiedzą.

Na szkoleniach nie zabrakło również opowieści o swoich zwierzaczkach (nie tylko o pieskach). Cieszymy się, kiedy do nas wracacie. W piątek mieliśmy niecodziennego gościa, Gniewko odwiedził nas ze swoim czworonożnym pupilem.

Pozdrawiamy Gniewka i jego pieska, jak również wszystkie dzieci, grono pedagogiczne z dyrekcją. Gorące pozdrowienia dla wszystkich pracowników szkoły w Zalasewie, którzy tak dbali o nas. Czuliśmy się u Was jak w domu.

Dziękujemy za tak miłe przyjęcie 🙂

http://www.spzalasewo.pl/

Krótką relację telewizyjną z naszej wizyty w Zalasewie możecie zobaczyć również na stronie:

http://telewizjastk.pl/4271,my-nie-gryziemy