Swarzędz to kolejna miejscowość, którą odwiedziliśmy.

IMG_4453Do Swarzędza zaprosiła na Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Przedszkole nr 3 Pod Kasztanami. Nasza ciężarówka zaparkowała tuz obok Straży Miejskiej, która objęła naszą Ogólnopolską Akcję „My Nie Gryziemy” swoim patronatem.

Mimo wiatru, który zaglądał nam do środka otwierając drzwi, szkolenia odbywały się zgodnie z planem. Jako pierwsze odwiedziły nas dzieciaczki ze szkoły podstawowej. Zaangażowanie dzieci na szkoleniach było tak duże, że wolontariuszki musiały bardzo się starać by zdążyć na koniec każdego ze szkoleń odpowiedzieć na wszystkie pytania. Na koniec każdy uczestnik otrzymał książeczkę edukacyjną, zawierającą całą wiedzę jaką zdobył na szkoleniu. Najmłodszym uczestnikom szkolenia – przedszkolaczkom, zapewne rodzice pomogą w utrwaleniu wiedzy i ćwiczeniu „żółwika”.

Niestety ze względu na wiatr, różowe baloniki z Kazikiem Panie rozdały dzieciom w klasach.

Szkolenia w Swarzędzu cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko szkół i przedszkoli, odwiedzili nas również inni mieszkańcy Swarzędza, którzy z zaciekawieniem pukali i zaglądali do środka. Nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękami, oprócz odpowiedzi na, czasem intrygujące, pytania odnośnie swoich pupili, właściciele czworonogów otrzymali upominek ufundowany przez jednego z naszych sponsorów.

Dziękujemy za zaproszenie.

Dwa dni jakie spędziliśmy u Was będziemy zawsze mile wspominać 🙂