Suchy Las przywitał nas słońcem.

IMG_3977Plany były inne, ale jak to często bywa plany lubią się zmieniać… Do Suchego Lasu przyjechaliśmy na zaproszenie Szkoły Podstawowej. W Ogólnopolską Akcję „My Nie Gryziemy” w Suchym Lesie zaangażowała się Straż Gminna, która wraz z Gazetą Sucholeską objęły naszą akcję patronatem. Przed południem odwiedzili nas również reporterzy z TVP Poznań.

Pierwsza grupa dzieci pojawiła się już o godzinie 8.00. Dzieciaczki przekraczając próg naszej sali rozglądały się z zaciekawieniem szukając piesków i kotków… Jedynego pieska jakiego znalazły, to Kazik, który swoimi wielkimi oczkami spoglądał z ekranu.

Drogie dzieci pieski z nami nie jeżdżą. Jak już wiecie, pieski, kotki i inne zwierzątka czują tak samo jak my, a taka długa podróż i tak dużo dzieci zmęczyło by bardzo zwierzaczki.

Dzieci chętnych na nasze szkolenia było tak dużo, że z częścią grup spotkania zaczynaliśmy już przed wejściem do sali, zanim wyszła poprzednia grupa. Wsparcie mieliśmy również w naszym najmłodszym wolontariuszu Oliwierze.

Dzieci w Suchym Lesie wykazały się sporą wiedzą o piesków i ich zachowaniach, chętnie biorąc udział w zajęciach. Nie obcy był dla nich „żółwik”, jednak w nauce składania rączek do „bezpiecznej pozycji żółwika” niezbędna była pomoc wolontariuszy.

Mile zaskoczył nas Cezary, jeden z uczniów Szkoły Podstawowej, który chętnie dzielił się z pozostałymi uczestnikami szkolenia swoją wiedzą na temat piesków i wilków, bo jak już wiemy pieski pochodzą właśnie od wilków.

Z uwagi na tak duże zainteresowanie naszą akcją w Suchym Lesie, a małą ilością czasu,  materiały szkoleniowe w formie książeczek edukacyjnych otrzymały Panie nauczycielki do rozdania dzieciom w szkole. Nie zapomnieliśmy również o drobnych upominkach dla dzieci.

Nasza ciężarówka przyciągnęła nie tylko dzieci na szkolenie, ale również pasjonatów dużych amerykańskich aut.

Dziękujemy za zaproszenie, to był intensywny dzień, ale za to jak przyjemny 🙂