Do Poznania przyjechaliśmy na zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Poznaniu

IMG_3775Już w niedzielę wieczorem zaparkowaliśmy truckiem z multimedialną salą edukacyjno-szkoleniową, użyczonymi fundacji, na placu tuż przed wejściem do budynku Szkoły nr 21 i Przedszkola nr 41 w Poznaniu przy ulicy Łozowej.

W poniedziałek tuż przed ósmą pojawiły się dzieci podążające w kierunku szkoły. Jednak zanim udały się na lekcje, ich twarzyczki skierowane były na Kazikia. Już po kilku minutach pojawiła się pierwsza grupa na szkolenie, a za nią następne. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wolontariuszek, odpowiadały na pytania wykazując się niemałą wiedzą. Uśmiechy na twarzach pokazały, że ten innowacyjny sposób uczenia dzieci podobał się wszystkim uczestnikom szkolenia. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Poznaniu już wiedzą jak zachować się w obecności obcego pieska. Mamy również nadzieję, że odpowiednio będą dbać o swoich pupili i nie będą karmić ich swoim obiadem.

By wiedza zdobyta na szkoleniu była odpowiednio utrwalona, na zakończenie, każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjną i balonik z Kazikiem. Dla tych grzecznych, czyli dla wszystkich były też naklejki z Kazikiem i innymi zwierzątkami.

Dziękujemy Dyrekcji i pozostałemu Gronu Nauczycielskiemu za zaangażowanie się w tak ważny temat, jak profilaktyka pogryzień przez psy. Dziękujemy za te dwa dni w miłej atmosferze.

Do zobaczenia 🙂