Słoneczna Warszawa

IMG_4856Warszawa przywitała nas słońcem. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Centrum Handlowego Sadyba Best Mall, nasza ciężarówka zaparkowała na parkingu, nieopodal Maxi Zoo. Pierwsza grupa na szkoleniu pojawiła się koło 9.30, a za nią następne. Szkołę Podstawową nr 115 odwiedziliśmy po raz drugi, tym razem na dwa dni. Miło jest wracać, jest to dowód na to, że nasze warsztaty z profilaktyki pogryzień i odpowiedzialności za swojego zwierzaka są potrzebne. Środa i czwartek to ciąg dalszy szkoleń dla dzieci, których nie zdążyliśmy przeszkolić poprzednim razem. Pierwsze grupy dotarły do nas przed 10.00. Zainteresowanie dzieci szkoleniem było duże, miło wspominamy każde z nich.

Dzieci i młodzież w SP 115 w Warszawie, tak jak w każdej niemal szkole wie, że w razie zagrożenia pogryzieniem przez psa powinno się zrobić bezpieczną pozycję żółwia, jednak jak w każdej szkole braki były w wiedzy jak schować palce. Dużą wiedzą, nie tylko z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, wykazała się grupa dziewcząt z koła przyrodniczego, która odwiedziła nas w środę. Dziewczęta wiedzą dlaczego cebula jest zdrowa dla człowieka a psom może zaszkodzić. A Wy wiecie dlaczego ?? Jeśli jeszcze nie, to zapraszamy na spotkania z Naszą Fundacją.

To, że jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi z naszymi pieskami, to nie oznacza, że pieski są  małą miniaturką człowieka z futerkiem. Różnica pomiędzy człowiekiem i psem to nie tylko zewnętrzne cechy wyglądu, duże różnice są również w przewodzie trawiennym. Nie wszystko co jest dobre dla ludzi jest dobre dla naszych pupili. O tym wiedzą już wszystkie dzieci, które uczestniczyły w szkoleniach Fundacji Ewy Naworol.

Tradycyjnie już, dzieci z młodszych klas otrzymały od nas książeczki edukacyjne, różowe balony z Kazikiem i naklejki ze zwierzątkami. Starsze dzieci otrzymały dyplomy i drobne gadżety.

Dziękujemy za miłe spotkania 🙂