Sezon V rozpoczęliśmy w Warszawie.

PiątyP1010483 sezon rozpoczęliśmy od Warszawy. Gorące przygotowania do wyjazdu zakończyły się około godziny 2.00 w nocy z wtorku na środę. Parkując na parkingu szkolnym wzbudziliśmy niemałą ciekawość mieszkańców Białołęki. Tutaj nasza nowa (nowa bo po generalnym liftingu) sala edukacyjna przeszła swój „chrzest”, upał, silne ulewy, gradobicie, nie zabrakło również mocno wiejących wiatrów.

Do Warszawy zaprosiła nas Pani Asia, mama jednego z uczniów, która zrobiła wszystko by szkoła jej syna znalazła się u nas w harmonogramie w V sezonie. To właśnie tutaj po raz pierwszy poprowadziliśmy zajęcia z nowym materiałem edukacyjnym dla klas IV-VI. 

Duży nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo, i nie bez przyczyny. W ubiegłe wakacje jeden z uczniów warszawskiej szkoły został dotkliwie pogryziony przez psa. Dzieci biorące udział w zajęciach prowadzonych przez naszą Fundację wiedziały co powinny zrobić w razie kontaktu z agresywnym psem. Jednak teoria to nie wszystko, w praktyce nie było już tak prosto wykonać prawidłowo pozycję żółwia. Nasze wolontariuszki zaprezentowały dzieciom jak dokładnie schować wszystkie paluszki i pozostałe części ciała. Opuszczając Warszawę byliśmy spokojni o bezpieczeństwo dzieci uczestniczących w naszych warsztatach edukacyjnych. Równie ważnym punktem zajęć była mowa ciała psa, bo przecież pies nie powie nam kiedy go coś boli albo kiedy się czegoś boi, ale doskonale potrafi nam to pokazać. Dzieci w Warszawie już wiedzą, że takiego pieska nie można głaskać. Dzieciaczki poznały również powody dlaczego powinniśmy sprzątać na spacerze po swoich pupilach. 

Po zajęciach dzieci otrzymały nasze nowe książeczki edukacyjne oraz już tradycyjnie różowe baloniki i Kazikiem 🙂