Sezon II za nami!

sezon2Akcja ,,My Nie Gryziemy” dobiegła końca.
Podczas siedmiomiesięcznej trasy Fundacja Ewy Naworol odwiedziliła 110 miast, co oznacza, że nasi wolontariusze przeszkolili blisko 22 000 tysiące dzieci.
W naszych szkoleniach udział brali gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Nasi goście dowiedzieli się jak uniknąć pogryzień, jak prawidłowo żywić pupila, jak być odpowiedzialnym opiekunem i dlaczego tak ważny jest szacunek do zwierząt.

Amerykańska truck – niespotykany i oryginalny mobilny punkt na pokładzie którego odbywały się szkolenia dla dzieci – odwiedzał małe i duże miejscowości, szkoły i przedszkola, ośrodki sportowe, ośrodki wypoczynkowe oraz domy kultury.

Fundacja do swoich akcji zapraszała licznych partnerów, którzy mogli podzielić się swoją wiedzą nie tylko z najmłodszymi odbiorcami, ale także z dorosłą publiką. Naszą akcję wspierała Policja oraz Straż Miejska, przyłączyli się także znani Dogoterapeuci, Kynoterapeuci, Behawioryści, Związek Kynologiczny, Weterynarze, Ratownictwo Weterynaryjne, GOPR, WOPR, TOZ.
Partnerzy uczyli prawidłowego prowadzenia psa na smyczy, witania się z nim oraz udzielali porad dotyczących zdrowia i pielęgnacji zwierząt, udzielania pierwszej pomocy zwierzętom, bezpieczeństwa w mieście oraz adopcji.

Dzieci poznawały pracę naszych gości i miały okazję obejrzenia z bliska pojazdów służbowych oraz przedmiotów wykorzystywanych do codziennej pracy.

Drugi sezon przewyższył nasze oczekiwania i to dzięki Wam!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaprosiły nas do swojej miejscowości i wspaniale ugościły, każdemu partnerowi biorącemu udział w akcji ,, My Nie Gryziemy”, wszystkim szkołom, przedszkolom i pozostałym osobom, które odwiedziły nas i korzystały ze szkoleń oraz porad.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie przyniosło Wam wiele radości i wiedzy.

Do zobaczenia w sezonie 2015!

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.