Powrót do Swarzedza.

IMG_4707Jak widać na długo ze Swarzędzem nie pożegnaliśmy się, nie minął tydzień od naszego wyjazdu i jesteśmy ponownie.

Mimo małych przeszkód z zaparkowaniem naszej ciężarówki, udało się na czas dotrzeć do dzieci i młodzieży  jak również osób z Terapii Zajęciowej.

Już w niedzielę wieczorem zaparkowaliśmy przy targowisku nieopodal Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. W poniedziałek od rana odwiedzały do nas grupy dzieci. Części dzieci temat obcowania z pieskami nie był obcy, zapewne dzięki Pani Mai, która prowadzi w szkole zajęcia z dogoterapii z dziećmi. Tutaj duży ukłon dla Pani Mai, za zaangażowanie w organizację naszego przyjazdu.

Dzieci i młodzież w Swarzędzu aktywnie brały udział w warsztatach z profilaktyki pogryzień i bezpiecznego obcowania ze zwierzakami. My jesteśmy pewni, że każdy z uczestników szkolenia będzie umiał poprawnie wykonać bezpieczną pozycję żółwika. W Swarzędzu tym razem byliśmy kilka dni i już w drugim dniu dzieci chwaliły się, że potrafią odpowiednio schować paluszki, bo młodsze rodzeństwo było dzień wcześniej i wspólnie z rodzicami utrwalali umiejętności zdobyte na naszych szkoleniach. Miło nam, że wiedza jaką przekazujemy „nie poszła w las”. Każda osoba biorąca udział w naszych warsztatach wyszła bogatsza nie tylko o ważną informacje i umiejętności, ale młodsze dzieci również otrzymały książeczki edukacyjne, starsze dzieci (młodzież) dyplomy. Dla wszystkich były, nasze już tradycyjne różowe baloniki z Kazikiem, naklejki dla maluszków, gadżety dla starszych, a dla tych, którzy najaktywniej brali udział w zajęciach znalazły się również drobne nagrody.

Nie tylko dzieci na odwiedziły…. Zaciekawienie przywiodło do nas również właścicieli czworonożnych pupili. Odwiedziła nas Bajka, której przypadł do gustu różowy samochód fundacji, oraz Myszka, która poznawała naszą salę obwąchując poduszeczki. Drobny uroczy piesek odwiedził nas ze swoimi właścicielami. Ugościliśmy gościa jak należy, jedzeniem i zabawą, a skoro było pysznie to i na drogę w prezencie Myszka dostała karmę pełnowartościową, odpowiednio dobraną z dużą ilością składników mięsnych, witamin i minerałów. A z właścicielami porozmawialiśmy o odpowiednim żywieniu pieska.

Uczymy profilaktyki, ale nie zapominamy o odpowiedzialności jaką jest piesek w domu. Pamiętajmy zwierzaki to nie tylko przyjemność ale też obowiązek, zwracajmy uwagę czym karmimy naszych pupili.

Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie w Swarzędzu. Najlepszą zapłatą dla Nas był uśmiech na twarzach dzieci i wyściskanie na pożegnanie. Trudno nam było się rozstawać…