Podziękowania

Wszyscy, którzy śledzą trasę naszej Fundacji już wiedzą, że w roku szkolnym podróżujemy po całej Polsce na zgłoszenia szkół i przedszkoli i prowadzimy zajęcia dostosowane do wieku uczestników. Wakacje to okres, w którym nie zwalniamy, a dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Miasta Jelcz-Laskowice mieliśmy okazję pracować z dziećmi, które brały udział w półkoloniach w Jelczu-Laskowicach.

Od dnia 9 do 12 lipca koloniści brali udział w zajęciach z certyfikowanym dogoterapeutą i naszym psem Wito. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa dzieciaków w kontakcie ze zwierzętami, poruszały temat odpowiedzialnej opieki, zdrowego żywienia pupila, a także pierwszej pomocy. Dzieci mogły swoje nabyte umiejętności praktykować w obecności pieska, mogły przywitać się z nim, posłuchać bicia serca, odgadywać komunikaty, jakie wysyła człowiekowi pies. Drzwi do naszej sali były otwarte dla każdego zainteresowanego mieszkańca miasta, do godziny 17 udzielaliśmy bezpłatnych porad.

W ramach projektu nasza ciężarówka zaparkowała także w miejscowości Chwałowice i Dębina, gdzie w zajęciach wzięły udział wszystkie zainteresowane dzieci. Projekt był współfinansowany ze środków budżetowych Urzędu Gminy Jelcz-Laskowice, a my jesteśmy zdania, że udał się fantastycznie oraz liczymy na współpracę również w przyszłym roku.

W tym miejscu jednak pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które były osobiście zaangażowane w projekt

Panu Burmistrzowi miasta i gminy Jelcz-Laskowice

Panu sołtysowi Chwałowic Michałowi Wolskiemu

Panu sołtysowi Dębiny Karolowi Makarowskiemu

Pani Izie z Chwałowic