Piątek 15-go w Paczkowie.

IMG_4206W piątek 15-go w Poznaniu musieliśmy drapać zamarznięte szyby w aucie. Początek dnia mroźny, ale za to uśmiechy dzieci z Paczkowa rozgrzewały nas wystarczająco 🙂

W 1050-tą rocznicę Chrztu Polski uczniowie z Zespołu Szkół w Paczkowie przygotowali inscenizację upamiętniającą tak ważne wydarzenie. W tym dniu szkołę odwiedziła również Telewizja STK ze Swarzędza, podziwiając nie tylko inscenizację i zaangażowanie dzieci. Uwadze kamery nie uszła również ciężarówka z dużym napisem „My Nie Gryziemy”.

Jak się dało zauważyć dzieci chętnie, brały udział w szkoleniach prowadzonych przez naszych wolontariuszy z profilaktyki pogryzień. Większość dzieci wiedziała jak się zachować w konfrontacji z psem, który jest groźny, jednak niewiele dzieci wiedziało jak prawidłowo wykonać bezpieczną pozycję żółwika, pomoc wolontariuszek przy odpowiednim składaniu paluszków była niezbędna.

Wiedzę jaką dzieci uzyskały na szkoleniach, mają możliwość przećwiczenia w domu z rodzicami i  rodzeństwem, dzięki książeczkom edukacyjnym, wręczonym przez wolontariuszy. Żeby ten dzień i szkolenie nie było tylko nauką, uczestnicy szkolenia na pamiątkę otrzymali różowe baloniki z Kazikiem, dla najmłodszych były też naklejki ze zwierzątkami. W szkole dostajemy bardzo dobre i celujące oceny jako nagrodę za naukę, u nas dzieci, które wyróżniły się zaangażowaniem i posiadaną wiedzą otrzymały drobne upominki.

Dziękujemy za tak miłe przyjęcie.

Dziękujemy Pani Marii za zaangażowanie w organizację Ogólnopolskiej Akcji „My Nie Gryziemy” w Paczkowie.