Na zaproszenie Urzędu Miejskiego przyjechaliśmy do Namysłowa.

IMG_5836Z Wielkopolski powoli wracamy w nasze rodzinne strony, po drodze do „domu” zatrzymaliśmy się na trzy dni w Namysłowie. Przyjechaliśmy na zaproszenie Urzędu Miejskiego, by poprowadzić szkolenia dla dzieci z przedszkoli i szkół.

W niedzielę wieczorem pod eskortą Straży Miejskiej Jarek, wzbudzając zainteresowanie przechodniów, zaparkował trucka w Rynku, tuż obok ratusza. Pytań ciekawskich mieszkańców nie było końca: a co to…?? Co tu będziecie robić…??

https://www.facebook.com/myniegryziemy/videos/611253902368293/

Dzień zapowiadał się pogodnie. Zajęcia rozpoczęliśmy w poniedziałek o 9.30 rano. Jako pierwsze odwiedziły nas przedszkolaczki. Grup nie było dużo, ale za to bardzo liczne. Niestety pogoda zrobiła nam małego psikusa i ze względu na deszcz nie dotarła do nas jedna grupa dzieciaczków. W następne dni zajęcia odbyły się planowo, bez niespodzianek pogodowych.

Dzieciaczki z chęcią brały udział we wszystkich ćwiczeniach, pomagając sobie na wzajem. Ich kreatywność, mile nas zaskoczyła. Niestety, ze względu na ograniczony czas zajęć, nie mogliśmy wysłuchać wszystkich historyjek, ale to był dobry powód dla dzieci by odwiedzić nas ze swoimi zwierzątkami po zajęciach. To już nasza tradycja: spotkania z dziećmi i zwierzętami po szkoleniach.

Dzieci z Namysłowa nauczyły się sprzątania po swoich pieskach i wiedzą już dlaczego powinny to robić. Również żółwik, oczywiście mamy na myśli bezpieczną pozycję żółwika, nie sprawia im już problemu. Wiedzą jak schować paluszki i które części ciała powinniśmy chronić przede wszystkim, przed agresywnym pieskiem.

Na zakończenie zajęć, jako podsumowanie zdobytej wiedzy, każdy z uczestników otrzymał naszą fundacyjną książeczkę edukacyjną, różowy balonik i naklejki ze zwierzątkami. Nie zabrakło też gadżetów dla tych najbardziej aktywnych. Maluszki wychodziły z naszej sali edukacyjnej z uśmiechami na twarzy, a Panie z aprobatą dla naszej akcji, dziękowały nam za ciekawie prowadzone warsztaty.

Dziękujemy z miłe spotkania 🙂