Miasto Dzieci w Świdnicy.

100_6992Wakacje, dla niektórych odpoczynek a dla niektórych nauka połączona z zabawą. W tym roku, podobnie jak w zeszłym wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym Miasto Dzieci w Świdnicy.

Dla tych, którzy nie mieli możliwości wyjechania na wakacje, Urząd Miasta w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował czas dzieciom w mieście. Do współpracy zostało zaproszonych wielu partnerów, zaproszono również Fundację Ewy Naworol.

Dzieci miały możliwość stworzenia własnego świata opartego na zasadach świata dorosłych. Był Prezydent, była praca, a za pracę jak to już jest w świecie dorosłych, była wypłata. Dzieci poznawały różne zawody, które być może w przyszłości staną się ich celem w życiu. Fundacja Ewy Naworol w ramach Ogólnopolskiej Akcji My Nie Gryziemy przedstawiła dzieciom zawód Opiekun Zwierząt. Uczestnicy projektu odwiedzając naszą salę edukacyjno-multimedialną nauczyli się nie tylko odpowiedzialności w stosunku do zwierząt, ale poznali również mowę ciała zwierząt oraz bezpieczną pozycję „żółwika”. Zainteresowanie dzieci było spore, „pracownicy” mieli mnóstwo pytań, a czasu na zajęcia była tylko godzina… Były konwersacje, były też ćwiczenia i zadania. Z dużym entuzjazmem dzieci podchodziły do tematu sprzątania po pieskach, co można zauważyć na zdjęciach.

Nie zabrakło też gości na naszych zajęciach. Miło nam było gościć Panią Beatę Moskal-Słaniewską, Prezydent Miasta Świdnica. W zajęciach udział wziął również Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, który uznał nasze zajęcia za interesujące i potrzebne.

To były niezapomniane chwile, które zawsze będziemy wspominać mile. Organizatorom życzymy więcej tak fantastycznych pomysłów i dużo lekkości w ich realizacji. Współpraca z tak kreatywnymi ludźmi może być tylko przyjemnością. Dziękujemy za zaproszenie do współpracy.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was.