Opinie

_DSC0158W tym dziale dzielimy się z Państwem opiniami wydanymi przez miłośników zwierząt, partnerów i uczestników ogólnopolskiej akcji ,,My Nie Gryziemy”.

Za wszystkie szczerze dziękujemy.

 

 

 

 

 
*”Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie w imieniu lokalnej społeczności pragnie serdecznie podziękować fundacji Ewy Naworol za tak miłe zaskoczenie, jakim było profesjonalne przygotowanie oraz przeprowadzenie warsztatów na terenie miasta i gminy Syców.
Akcja „My nie gryziemy” pomogła nam przenieść się w świat czworonogów, poznać ich zachowania oraz jak odpowiednio na nie reagować. Pies „Kazik” na długo pozostanie w naszych pamięciach. Dzięki akcji przypomnieliśmy sobie, że nasz czworonożny przyjaciel to nie tylko zabawa, ale także opiekuńczość i odpowiedzialność. Zajęcia były dla nas bardzo ważną lekcją i wynieśliśmy z nich wiele cennych informacji, które zaowocują w dalszym życiu.
Miłym akcentem na zakończenie warsztatów było wręczenie dzieciom książeczek, które pomogą utrwalać wiedzę oraz słodycze i baloniki, które dały dzieciom wiele radości.
Dziękujemy również Paniom prowadzącym zajęcia, za cierpliwość i pasje w tym co robią oraz Panu kierowcy, który bez problemów docierał zawsze czas.
Licząc na dalszą owocną współpracę wielkie dzięki za wszystko!

Z poważaniem,
Adam Hrehorowicz
Dyrektor MOSiR Syców”

 

*,,Witam serdecznie ! Chciałabym bardzo podziękować za przyjazd do naszej miejscowości i przeprowadzenie zajęć z tak dużą grupą naszych uczniów.
Już samo przybycie tak dużej, kolorowej i nietypowej ciężarówki wzbudziło sensacje w całym Jaworzu. Dzieci,rodzice, pracownicy szkoły wielokrotnie pytali o cel wizyty tak egzotycznego pojazdu. Byłą to okazją do zareklamowania Państwa Fundacji i jej działalności.
Sama uczestniczyłam z grupą dzieci w zajęciach, które bardzo mi się podobały. Były urozmaicone, wykorzystywały sprzęt audiowizualny, odwoływały się do doświadczeń dzieci z codziennego życia i podpowiadały jak zachować się w kontaktach z pieskami.
A co najważniejsze uczyły jak troszczyć się o psy i samemu dbać o swoje bezpieczeństwo podczas kontaktów z nimi. Podobały mi się bardzo praktyczne ćwiczenia w pozycji żółwia. Kazik był rewelacyjny, już wiem , ze kilka nowych piesków w Jaworzu otrzyma to imię !!!Dziękujemy za prezenty, szczególnie książeczki. Ładne, kolorowe i mądre.
Dzięki lizakom i balonikom mieliśmy w szkole prawdziwe święto!
Dziękujemy kierowcy, że zaparkował u nas choć miejsca nie za dużo było.Dziękujemy niezmordowanej Pani, która przez te wszystkie godziny z uśmiechem, wyrozumiałością i cierpliwością pracowała z naszymi uczniami.
Uczniom i nam nauczycielom zajęcia się bardzo podobały. To świetny pomysł ! Rodzice także opowiadali jak to dzieci pełne wrażeń zdawały w domu relacje i opowiadały o Kaziku.
Zatem serdecznie dziękujemy za wspomaganie naszej roli edukacyjnej i wychowawczej w tak ciekawy sposób.
Życzymy wielu dalszych sukcesów w pracy Fundacji. Liczymy, że za dwa,trzy lata, kolejne roczniki naszych uczniów znów będą mogły się spotkać z przedstawicielem Fundacji i Kazikiem.

Pozdrawiam serdecznie.
Mirosława Hawełek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu.”

 

 

*” Super akcja. Bardzo nam się podobała. Ciekawa forma szkolenia. Wielkie zainteresowanie ciężarówką. Sympatyczne podejście do dzieci pani prowadzącej. Wszystko dograne. Dzieci wychodziły zadowolone a jeszcze radość z upominków. Na pewno dużo zapamiętały nauczyły się czegoś nowego i wyciągnęły wnioski. Bardzo dziękuję. Myślę, że jeszcze zorganizujemy taką akcję w naszej szkole. Liczę na współpracę, pozdrawiam.

Jola K.”

 

 

*”Akcja Fundacji pod hasłem „My Nie Gryziemy” spotkała się z wielkim zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Sprawy bezpieczeństwa dzieci są dla nas priorytetem, tym bardziej miło nam było gościć Państwa w naszej szkole. Dzięki Wam nasi uczniowie w oryginalny sposób pozyskali wiele przydatnych informacji dotyczących bezpiecznych zachowań w kontaktach z obcymi psami.
Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z sympatycznym bohaterem filmu edukacyjnego – Kazikiem i jego panią – Kasią, dzięki którym mieli okazję (poprzez wizualizację zdarzeń) zapoznać się z omawianymi problemami zachowań w praktyce.
Sceneria, w której odbywały się prelekcje na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów. Miło wspominać będą też sympatyczną prowadzącą, która po prelekcji poczęstowała dzieci słodyczami, wręczyła im baloniki oraz materiał promocyjny zawierający dyplom uczestnictwa w szkoleniu na temat zasad zachowania bezpieczeństwa w kontaktach z psami.
Miłym i pożytecznym akcentem całej akcji było również to, że zaproszeni do współpracy policjanci podarowali dzieciom kolorowe breloczki-odblaski.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.
Jolanta Handziuk – dyrektor szkoły”

 

*”W imieniu Społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku dziękuję Fundacji za przeprowadzenie akcji „My Nie Gryziemy”.
Nasze dzieci były bardzo zadowolone z przeprowadzonej akcji, poznały najważniejsze zasady, którymi należy kierować się przy postępowaniu z psem.
Miłośnicy czworonogów zapewniali, że obcowanie ze zwierzętami to radość ale jednocześnie wielka odpowiedzialność i troska o czworonoga.
Książeczka,którą otrzymały na zakończenie szkolenia jest cennym źródłem informacji dla pozostałych członków rodziny. Po zajęciach dzieci wracały do placówki bardzo zadowolone
i uśmiechnięte.
Kierujemy również ogromne podziękowanie dla wolontariuszki i kierowcy pięknej ciężarówki, która wzbudziła wielkie zainteresowanie ze strony dzieci i mieszkańców naszej miejscowości.

Pozdrawiam M. Mańka”

 

*”Polskie Centrum Dogoterapii Psia Edukacja miało przyjemność włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „My nie gryziemy” na terenie miasta Bielsko-Biała. Na co dzień pracujemy z dziećmi i psami, mamy świadomość jak ważna jest profilaktyka pogryzień dlatego doceniamy i widzimy konieczność przeprowadzania tego typy spotkań dla dzieci.
Cała akcja była przygotowana bardzo rzetelnie, na wysokim poziomie dydaktycznym i merytorycznym. Uczestnicy akcji byli ogromnie zadowoleni. Wierzymy, że dzięki tego typu akcjom psi świat będzie bardziej zrozumiały.
Zespół Psiej Edukacji”

 

*”Dziękujemy Fundacji Ewy Naworol za profesjonalnie przygotowane i bardzo wartościowe warsztaty. Uczniowie byli zachwyceni ! Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków” w Bielsku-Białej”

 

 

*”Wszyscy uczniowie klas 1-3 Sp 18 w Rybniku uczestniczący w programie „My Nie Gryziemy” byli bardzo zadowoleni z pobytu w Waszym mobilnym centrum edukacyjnym. Wiele radości sprawiło im utrwalenie wiadomości poprzez uzupełnianie i kolorowanie materiałów edukacyjnych, które przygotowała dla nich Fundacja.
Nauczyciele towarzyszący swoim klasom podkreślali profesjonalne przygotowanie zajęć, ich atrakcyjność oraz prosty, jasny przekaz trafiający do dzieci zarówno z klas 1 jak i klasy 3. Czujemy się wyróżnieni, że to u nas byliście i zachęcam wszystkie szkoły do zaproszenia ekipy Fundacji Ewy Naworol do zorganizowania podobnych zajęć edukacyjnych. Bardzo dziękujemy za wizytę :)))
*”Usłyszałam o państwa akcji w radio. Bardzo fajna inicjatywa! To bardzo istotne, żeby dzieci wiedziały jak się zachować zarówno ze swoimi, jak i z obcymi czworonogami.
Chciałabym zaproponować, aby w trakcie akcji uczyć też dzieci obowiązku sprzątania po swoim pupilu. Jestem architektem i urbanistą i często spotykam się z tym problemem jako jednym z istotniejszych w otaczającej nas przestrzeni. A wydaje mi się, że jedynie akcje edukacyjne mogą to zmienić.
Zwracam się z tą prośbą do Państwa, ponieważ trafiacie wprost do tych, którzy zwierzaki posiadają. A gdy dzieci dorosną będą nasze społeczeństwo tworzyć. Poza tym wydaje się, że to co robicie – robicie z pasją i to właśnie tacy ludzie powinni pokazywać, uczyć i edukować.

Pozdrawiam serdecznie,
Iwona”

 

*”Uczniowie naszej szkoły już wiedzą jak opiekować się psami, oraz jak uniknąć pogryzień!!!
W ostatnich dniach kalendarzowej zimy, a dokładniej 19, 20 marca br. uczestniczyli oni bowiem w zajęciach edukacyjnych, które odbywały się w nietypowym i rzadko spotykanym na polskich drogach, a bardzo atrakcyjnym dla dzieci, mobilnym punkcie szkoleniowym – w ciężarówce marki Freightliner. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami, uczestnicy spotkania uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania: jak uniknąć pogryzień, jak prawidłowo żywić pupila, jak być odpowiedzialnym opiekunem, itp.
Dużą atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z psem Tesi, a także spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji, którzy zaznajomili uczniów z codzienną ich pracą oraz policyjnym sprzętem. Z wypowiedzi uczniów wynika, że był to dzień niezapomnianych wrażeń, za które serdecznie dziękują”.

 

 

”Pani Kasiu bardzo nam się podobały warsztaty, nie wiem jak inne, ale moje nie chciały wyjść i miały pytania i o psy i o samo auto – były ciekawe wszystkiego. Oglądały film z otwartą buzią i nie wierciły się za dużo, co oznacza tylko jedno – było super! Tymczasem bardzo dziękuję i życzę powodzenia w dalszej pracy 🙂 ja na pewno będę Was polecać i wyrażać się o Was tylko w superlatywach 🙂
Pozdrawiam
Natalia Lisiecka p-le 109”