Master Chef 4 Dogs w Poznaniu

13092130_514267722094332_8201316142996047469_nZapewne wielu z Was zna z telewizji widowiskowe kulinarne show Master Chef. Prawda, że smacznie wyglądają potrawy przygotowane przez uczestników programu?? A kto z Was chciałby spróbować tych potraw?? 23 kwietnia nasze wolontariuszki Monika i Kasia miały taką okazję i my wiemy, że było smacznie.

Ciekawi jesteście gdzie i dlaczego ??

23 kwietnia w Poznaniu w Avokado Restaurant & Wine  Marcin Kaczmarek-Pielin wraz z kucharzami ze znanych programów kulinarnych zorganizował wspaniałą charytatywną akcję na rzecz bezdomnych zwierząt. Każdy kto przyniósł coś ze sobą dla bezdomnych zwierzaków mógł smacznie zjeść.

Fundacja Ewy Naworol z dumą uczestniczyła w tak fantastycznym wydarzeniu. Zważywszy na ilość osób obecnych, widać, że wielu spośród nas na sercu leży dobro zwierzaków.  Niezmiernie miło nam było spotkać właśnie w tym dniu i tym miejscu rodziców, którzy z uśmiechem opowiadali o zadowoleniu swoich dzieci uczestniczących w Naszej Akcji „My Nie Gryziemy”. Ciepło robi się nam na serduszku, kiedy jesteśmy rozpoznawalni, tak pozytywnie rozpoznawalni. Uczymy dzieci bezpiecznego obcowania ze zwierzętami, ale nasza akcja ma również na celu uświadomienie wszystkim, że piesek, kotek i inne zwierzaczki to nie zabawka, którą można wyrzucić jak nam się znudzi, zwierzaczki to nie tylko przyjemność ale również obowiązek i odpowiedzialność. Uczymy dzieci, że każde zwierzątko czuje tak samo jak my. Zanim zdecydujemy się na zwierzaka w domu przemyślmy naszą decyzje kilka razy, nie doprowadzajmy do sytuacji, by zwierzęta cierpiały przez naszą lekkomyślność…

Akcja Master Chef 4 Dogs odniosła sukces, został pobity rekord, co do ilości zebranej karmy. Z pierwszej ręki wiemy, ze zebrano dużo karmy dobrej jakościowo, co ma duże znaczenie dla zwierząt w schronisku, starczy jej na dłużej. Pamiętajmy, że to czym karmimy naszych czworonożnych pupili przedkłada się na ich zdrowie. Zwracajmy uwagę na etykiety przy zakupie karmy. Psy pochodzą od wilków i tak jak wilki, pieski są mięsożerne, najlepszym pożywieniem dla naszych pupili zatem będzie karma, która zawiera jak najwięcej składników mięsnych a nie zboża czy ryżu. Czasem warto zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że nasz piesek czy kotek w swoim pożywieniu otrzyma wszystko to co najlepsze dla niego, a nie „wypełniacze”, które rozepchają żołądek i skracają życie. Wybierajmy świadomie zdrowie dla naszych zwierząt.

Więcej takich akcji 🙂

Pomagajmy, wspierajmy i bądźmy świadomi 🙂

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie:  https://www.facebook.com/masterchef4dogs/