Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Zieloną Górę.

IMG1157 kopiaPierwszego dnia pobytu w Zielonej Górze gościliśmy na Palcu Bohaterów. Pogoda nie dopisała, ale dzieci pojawiły się punktualnie.

Nasi wolontariusze przeszkolili uczniów ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.
Dzieci ćwiczyły pozycję ,,żółwia” chroniącą buzię, brzuch i kark przed atakiem, a także dowiedziały się jak odpowiedzialnie i zdrowo odżywiać nasze psy i koty.
Podczas akcji ,,My Nie Gryziemy” udzielaliśmy również porad behawiorystycznych oraz dotyczących zdrowego żywienia, z których skorzystała między innymi Pani, która zaadoptowała labradora ze schroniska.
Nasz doradca udzielił jej wielu wskazówek dotyczących problemów wychowawczych oraz tego jak oswoić psa i członków rodziny z nową sytuacją. Popieramy adopcję zwierzaków, jest to dla nich szansa na lepsze życie, a i nasze może wzbogacić o nowe doświadczenia i wspaniałego, wdzięcznego oraz wiernego członka rodziny.

W drugim dniu akcji ,,My Nie Gryziemy” naszych wolontariuszy gościła szkoła podstawowa przy ul. Francuskiej 10. Tego dnia towarzyszyło nam słońce ale i spora liczba uczniów przychodzących do nas na każdej przerwie. Umówione grupy ze szkół i przedszkoli zjawiały się co godzinę w sali edukacyjnej mieszczącej się na naczepie amerykańskiej ciężarówki. Nie zabrakło także śpiewów i wierszy na temat zwierząt. Całą akcję ubarwili również uczniowie biorący udział w wymyślonym przez wolontariuszy konkursie. Dzieci przychodziły na przerwie do naszej sali i opowiadały wiersze, śpiewały piosenki, a także wymyślały własne rymowanki. Każdy odważny otrzymał od nas lizaka, odblask oraz balona. Wszyscy byli zachwyceni zaangażowaniem i kreatywnością zielonogórskich uczniów.

Szczególne podziękowania należą się dla Urzędu Miasta oraz szkoły podstawowej przy ul. Francuskiej 10 w Zielonej Górze.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.