Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Wrocław.

10

Kochani! W środę i czwartek Nasza Fundacja odwiedziła Wrocław. Cieszymy się, że również i tam Was nie zabrakło. W ciągu tych dwóch dni mogliśmy przekazać dzieciom i dorosłym wiedzę na temat bezpiecznego obcowania ze zwierzętami, prawidłowego ich traktowania i szacunku do nich.

Byliśmy bardzo mile zaskoczeni jak dużo dzieci wiedzą o prawidłowym, zdrowym żywieniu oraz mowie ciała psa i kota. Chętnie z nami rozmawiały, opowiadały o swoich pupilach i zadawały pytania.

Nie zabrakło również przechodniów, którzy chętnie zaglądali do Naszego wielkiego tracka chcąc dowiedzieć się więcej na temat prawidłowego wychowania psa, jego korzeni i instynktach.

Rodzicom i ich dzieciom przekazywaliśmy bardzo ważne informacje o tym jak uniknąć ataków i pogryzień przez psy. Uczyliśmy dzieci jak przyjąć pozycję żółwia kiedy nieszczęśliwie dojdzie do ataku przez psa, a one bardzo chętnie słuchały i aktywnie uczestniczyły w prelekcjach.

Odwiedziła Nas także dziewczynka, która marzy o zostaniu zoopsychologiem. W raz ze swoim dziadkiem wyczekiwała nas już od rana i chciała dowiedzieć się jak najwięcej. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i umocniliśmy Cię w tym, że warto dążyć do celu. Powodzenia!

W środę w Naszej akcji uczestniczyła Pani Ewa Siemieńska-Tuła, wspaniały zoopsycholog i kynoterapeuta z wrocławskiej Szkoły dla Psów Dog’s Smile wraz z Sake (owczarek szetlandzki). Dowiedzieliśmy się wiele na temat problemów w zachowaniu, które najczęściej występują u piesków takich jak szczekanie w domu, zaznaczanie terenu, niszczenie przedmiotów, wychowanie z dzieckiem, ciągnięcie na smyczy podczas spacerów. Chętnie wysłuchaliśmy również o agresji wobec innych psów i dzieci. Jest to bardzo ważne zagadnienie, które poruszamy podczas naszej akcji.

W czwartek do akcji ,,My Nie Gryziemy” dołączyła Pani Ewa Najsarek- dogoterapeuta wraz ze swoim seterem Naną, która swoją urodą i przemiłą aparycją przyciągnęła sporo dziecięcych spojrzeń. Nana pracuje z dziećmi, odwiedza przedszkola i i szkoły. Przychodzące do Nas dzieci miały okazję nauczyć się jak prawidłowo prowadzić psa na smyczy, oczywiście pod kontrolą dorosłego. Każdy mógł ją pogłaskać, dać smakołyka za wykonaną komendę oraz zadać pytania Pani Ewie.

Tak więc wiele się działo! Dziękujemy Naszym partnerom za udział w akcji Fundacji Ewy Naworol ,,My Nie Gryziemy” oraz wszystkim, którzy Nas odwiedzili i tak chętnie wysłuchali.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was.