Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Wałbrzych.

IMG_0086Dziś Nasz wielki fundacyjny truck stanął na parkingu wałbrzyskiej Galerii Victoria. Na sali nasi wolontariusze gościli uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego.

Młodzież brała czynny udział w szkoleniu i chętnie odpowiadała na pytania. Wolontariusze przekazali wiedzę na temat profilaktyki pogryzień, żywienia psów i kotów oraz tego jak rozumieć mowę ciała owych zwierząt.
Każde dziecko powinno wiedzieć jak uniknąć pogryzienia przez obcego psa i jak bezpiecznie obcować ze swoimi pupilami w domu. Dzięki wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci nie będą już karmiły swoich psów czekoladą, która jest śmiertelnym zagrożeniem dla pupila a resztki po obiedzie wyrzucać, ponieważ po szkoleniu będą wiedziały, że psy nie mogą jeść cebuli, tak przecież chętnie wykorzystywanej w polskiej kuchni.

Na koniec każdy otrzymał książeczki, w której zawarliśmy najważniejsze informacje z prezentacji wraz z dyplomem uczestnictwa. Dzieci otrzymały również naklejki oraz balony.

Tego dnia była z Nami także Pani współpracująca z wałbrzyskim schroniskiem dla zwierząt, która chętnie wysłuchała naszych prelekcji i poparła naszą akcją ,,My Nie Gryziemy?.

Nie zabrakło także dziennikarza radia RMF Maxxx, który z zaciekawieniem prowadził wywiad z jedną z naszych wolontariuszek.

Jutro czekamy na Was w Kamiennej Górze. Do zobaczenia!

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol