Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Szczecin.

G56 kopia15 i 16 maja nasza Fundacja przybyła do Szczecina. Dwudniowa Akcja ,,My Nie Gryziemy” była niezwykle udana. Słońce towarzyszyło nam i naszym gościom przez oba dni. Amerykański truck stanął na Jasnych Błoniach gdzie wzbudzał nie małe zainteresowanie.
15 maja w czwartek w wydarzeniu uczestniczyło Centrum Kynologiczne Happy Dog. Razem z nami porad udzialały behawiorystki i trenerki psów. Panie przyprowadziły trzy psy przystosowane do pracy z dziećmi w tym wytrenowanego pieska bez łapki. Każdy mógł poćwiczyć chodzenie z psem na smyczy pod kontrolą właścicielki, wydawanie komend, wszyscy mogli poprzytulać się do psiaków i dać im smakołyk. Dodatkową atrakcją i miłym akcentem było przyprowadzenie przez Panie kota, którego również można było głaskać ale przede wszystkim dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie obcować z takim kotem.

16 maja do akcji ,,My Nie Gryziemy” dołączyło Szczecińskie Ratownictwo Weterynaryjne – pogotowie dla zwierząt. Ambulans stanął obok tracka. Dzieci prosto ze szkolenia podchodziły do Pana Bartosza, który przeprowadzał instruktarz pierwszej pomocy zwierzętom na psim fantomie.  Dodatkowo przyprowadzono żywego pieska, wspaniałego i cierpliwego, który został adoptowany i obecnie współpracuje z ratownikami. Dzieci mogły sprawdzać to czego się nauczyły – słuchanie oddechu, sprawdzanie funkcji życiowych na psie. Każdy dostał rękawiczki i mógł także przećwiczyć przywracanie oddechu u psa – fantoma.

Po południu dołączyła też Pani ze Stowarzyszenia ,,Po to jestem” i szkoły dla psów ,,Pies Potrafi” wraz ze szczenięciem rasy Labrador szkolonym na psa przewodnika dla osób niewidomych. Każdy mógł posłuchać jak wygląda takie szkolenie, czego uczy się psa, jak wygląda praca psa – przewodnika.

Bardzo dziękujemy miastu za przyjęcie wielkiego trucka na Jasnych Błoniach oraz naszym partnerom za zaangażowanie i chęć współpracy. Dzieci były szczęśliwe i radosne. Nauczyły się wielu ważnych rzeczy, a nauka pierwszej pomocy zwierzętom z pewnością się przydała.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.