Fundacja Ewy Naworol odwiedziła SP 61.

20150930_112258330 września wielka amerykańska ciężarówka Fundacji Ewy Naworol zagościła na boisku Szkoły Podstawowej nr. 61 we Wrocławiu.
Pomimo dosyć chłodnego dnia dzieci przychodziły na nasze szkolenia uśmiechnięte i bardzo ciekawe tego, co spotka je w naszej multimedialnej sali edukacyjnej.

Na szkoleniu wolontariusze Fundacji Ewy Naworol opowiadają o bezpiecznej komunikacji z psami, jak prawidłowo odczytywać ich zachowanie i mowę ciała.
Dzieci uczą się jak rozpoznać psa spokojnego, czujnego, agresywnego i przestraszonego.
Najwięcej wątpliwości, nie tylko wśród najmłodszych ale i dorosłych słuchaczy, budzi piesek leżący na plecach.
Wolontariusze wyjaśniają, że nie zawsze oznacza to chęć do zabawy starając się rozwiać wszystkie niejasności i wytłumaczyć różnice.
Poruszana jest również kwestia produktów szkodliwych w codziennej diecie psa takich jak czekolada, cebula, mleko i co najważniejsze resztki ze stołu.
Ważnym elementem jest również pochodzenie psa oraz jego naturalne i anatomiczne przystosowanie do diety prawdziwego mięsożercy.

Dzieci bardzo szybko się uczą, że pełnowartościowy posiłek dla naszego pupila to nie czipsy i parówki, a zdrowe jedzenie bogate w odpowiednie ilości mięsa.

Dziękujemy wszystkim kochanym uczestnikom akcji „My Nie Gryziemy” za okazane serce i współczucie dla psów, to dzięki Wam bezdomne zwierzęta z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymają wsparcie w postaci kocy, ręczników i niezbędnej karmy.

Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Cieślik za tak ciepłe przyjęcie oraz okazane wsparcie ze strony dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 61.
Powoli szykujemy się na kolejne akcje, a wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów na rok 2016!

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.