Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Ratowice.

DSC_0656W ubiegły piątek (22.01.2016) wolontariusze Fundacji Ewy Naworol mieli przyjemność odwiedzić dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ratowicach.

Na akcji zjawiło się około 109 dzieci, które zostały podzielone na 3 grupy wiekowe.

Wolontariusze Fundacji Ewy Naworol przygotowali małą, kudłatą niespodziankę w postaci młodego psa, który towarzyszył im podczas szkolenia. „Szalony Tofik”, bo taki przydomek otrzymał od dzieci, to roczny adoptowany pies, który potrzebuje jeszcze dużo ćwiczeń i cierpliwości. Z racji wieku, na początku szkolenia trochę poszczekiwał, a uczniowie zostali przygotowani na to, że to pierwsza akcja naszego dzielnego wolontariusza.

Tofik będzie powoli przyuczał się do tego, jak grzecznie uczestniczyć w takich zajęciach, dzięki pomocy i wsparciu, które okazują nawet najmłodsze dzieci. Gdy tylko piesek zaczął szczekać kładły „paluszek na buźkę” i uciszały mówiąc „ciiiiiiii”!!! Mali pomocnicy wiedzieli, że pies potrzebuje troski i trzeba poinstruować go jak ma zachowywać się podczas akcji „My Nie Gryziemy”.

Starsi uczniowie ze szkolenia wynieśli między innymi to, że zwierzęta, a szczególnie te młode, naśladują zachowanie przywódców oraz całego stada, dlatego dzieci dając przykład szczekliwemu Tofikowi, w ciszy i skupieniu słuchały naszego wykładu.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Ratowicach za umożliwienie nam przeprowadzenia szkoleń z profilaktyki pogryzień, a Pani Dyrektor za szczególną pomoc w całej organizacji akcji „My Nie Gryziemy” w Szkole Podstawowej w Ratowicach.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.