Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Legnicę.

IMG999 kopiaW środę i czwartek Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Legnicę. Zawitały do nas dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat pochodzenia psów, profilaktyki pogryzień i zdrowego żywienia. Wiedziały także, że posiadając psa należy pamiętać o tym, że miłość do niego, to nie tylko zabawa i jedzenie, to także szacunek, opieka weterynarza i długie spacery.

Na szkoleniu dzieci pokazywały pozycję „żółwia”, którą przyjmuje się kiedy zaatakuje pies.  Ta pozycja pozwala ochronić najważniejsze narządy człowieka przed pogryzieniem przez groźnego psa. Nasi mali goście nauczyli się też co robić w sytuacji kiedy spotkają obcego psa bez opiekuna i dlaczego zawsze trzeba zapytać właściciela psa, którego chcą pogłaskać czy mogą to zrobić.

Na dwudniowej akcji ,,My Nie Gryziemy” towarzyszyła nam Legnicka Straż Miejska, która edukowała naszych gości jak posprzątać po swoim psie i jak ważne jest utrzymanie czystości w mieście. W podstawionym aucie straży mieściły się klatki i transportery dla znalezionych, bezdomnych psów, które są nimi przewożone do właścicieli lub schroniska.
Każdy mógł zobaczyć w jaki sposób strażnicy zabierają zwierzęta i wejść do takiego auta. Dzieci dostawały woreczki na kupy dla swoich pupili i odblaskowe gadżety ułatwiające widoczność na drodze.

Od Fundacji Ewy Naworol każdy mały gość otrzymał balona i kolorową książeczkę zawierającą najważniejsze informacje ze szkolenia, krzyżówki i kolorowanki a także Dyplom ukończenia szkolenia. Nie zabrakło także Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, której przedstawiciele udzielali informacji i porad na temat zdrowia psów. Każdy zainteresowany przechodzień mógł podejść również do naszych wolontariuszy i zadać pytanie na tematy żywienia oraz wychowania naszych czworonogów.

Dziękujemy Straży Miejskiej oraz Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej za pomoc w organizacji, a Wam za miłe przyjęcie i chęć do współpracy.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.