Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Lębork.

Fundacja Ewy NaIMG1348 kopiaworol kolejny raz zawitała do Lęborka. Piękna pogoda sprzyjała naszym spotkaniom, a dobry humor nie odstępował nas na krok.

Wszystko przebiegało sprawnie a dzieci poznały mowę ciała psów, zasady dbania o czystość po swoim psie i pozycję żółwia.

W tym dniu, dzieci mile zaskoczyły nas dużą wiedzą na temat zwierząt i rozbawiły swoimi opowieściami związanymi z czworonogami.

Dzieci przychodziły punktualnie i chętnie odpowiadały na zadawane im podczas szkolenia pytania. Wiedziały, że wszystkie psy pochodzą od wilka oraz to, że powinny odżywiać się głównie mięsem. Dowiedziały się też o dużej szkodliwości potraw i żywności, którą dzieci i dorośli nieświadomie podają pupilom tj.: czekolada i wyroby czekoladowe, cebula, awokado, winogrona, rodzynki i to co wzbudza najwięcej kontrowersji – mleko. Mleko to dieta każdego młodego ssaka – kota, psa, ale jest różnica pomiędzy mlekiem matki a mlekiem, które sprzedawane jest w naszych sklepach.

Mleko od krowy zawiera laktozę i może powodować ostre biegunki.

Jeżeli koniecznie chcemy młodemu psu lub kotu podać mleko to pamiętajmy, że możemy je nabyć tylko i wyłącznie w sklepach zoologicznych bądź u weterynarza.

Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i mamy nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić Was w przyszłym roku.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.