Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Kwidzyn.

IMG1396 kopiaKolejnym przystankiem na drodze do zwiększenia świadomości bezpiecznego obcowania ze zwierzętami okazał się położony na Szlaku Zamków Gotyckich Kwidzyn.

Nasz amerykański truck stanął przy ul. Słowackiego 14 (parking Netto). Piękne miasto w województwie pomorskim przywitało nas letnią aurą i ogromną życzliwością mieszkańców.

Także licznie odwiedzający nas uczniowie szkół i przedszkoli, zaskoczyli nas ogromnym zaangażowaniem, oraz wiedzą na temat zwierzaków.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały wolontariuszy Fundacji Ewy Naworol. Otrzymały wiele informacji na temat zdrowego żywienia psów i kotów, ich korzeni oraz tego jak unikać pogryzienia przez psy. Każdy wykonał ćwiczenie podczas którego nauczył się pozycji ,,żółwia” chroniącej buzię i brzuch.
Nasi goście ochoczo odpowiadali na pytania i opowiadali nam swoje historie związane z ich pupilami. Każdy dowiedział się co oznacza mowa ciała psa i kota oraz, że najbezpieczniej jest bawić się i wychodzić na spacery z psem pod opieką dorosłych. Nasi słuchacze zgodzili się z naszymi słowami, że zwierzęta też czują i musimy traktować je tak jak sami byśmy chcieli być traktowani.

Każdy mógł na koniec prelekcji opowiedzieć o swoim pupilu. Chętnie rozmawialiśmy także z dorosłymi właścicielami czworonogów zaglądającymi do naszej sali o behawiorystyce i psychologii zwierząt. Okazuje się, że właściciele czworonogów często spotykają się z podobnymi problemami wychowawczymi jak ciągnięcie na smyczy, gryzienie przedmiotów. Kolejny dzień zaliczamy do udanych i pełnych wrażeń. Dzieci otrzymały od nas książeczki z informacjami ze szkolenia oraz baloniki i naklejki z pieskiem. Z pewnością chętnie wrócimy tu za rok.

Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie Fundacji Ewy Naworol w Kwidzynie.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.