Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Kołobrzeg.

IMG_2480 kopiaAkcja ,,My Nie Gryziemy” przez trzy dni odbywała się w Kołobrzegu pod Centrum Ogrodniczym Żulicki. Odwiedziło nas wiele dzieci ze szkół i przedszkoli. Piękna pogoda sprzyjała odwiedzinom również dorosłych właścicieli psów. Chętnie rozmawialiśmy z gośćmi o behawiorystyce i psychologii zwierząt.

Okazuje się, że właściciele czworonogów często spotykają się z podobnymi problemami wychowawczymi jak ciągnięcie na smyczy, gryzienie przedmiotów. Nasi młodsi goście chętnie słuchali jak unikać ataków przez psy, jak prawidłowo żywić czworonogi oraz jak ważny jest szacunek do zwierząt. Naszą edukacyjną ciężarówkę odwiedziła również Telewizja Regionalna oraz radio kołobrzeskie.

Bardzo miłym gestem okazało się przyprowadzenie adoptowanego psiaka przez Panią Żulicką. Piesek był ostrożny i dopiero oswajał się z nowymi właścicielami. Dzieci wykorzystując wiedzę zdobytą na szkoleniu pytały czy mogą podejść do pieska i pogłaskać, a jeżeli nie dostały pozwolenia, zadawały pytania z bezpiecznej odległości. Przez trzy dni naszej wizyty w Kołobrzegu przeprowadziliśmy rozmowy z wieloma właścicielami psów oraz przeszkoliliśmy ok.100 dzieci.

Dziękujemy Centrum Ogrodniczemu Żuliccy za miłe przyjęcie naszej ekipy.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.