Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Iwno.

WP_20151005_010Fundacja Ewy Naworol tydzień rozpoczęła w Iwnie, gdzie 05.10.15 na parkingu Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika zaparkowała nasza ciężarówka wraz z multimedialną salą szkoleniową. Data, nawiązująca do słynnego z lat 90-tych programu dla dzieci „5-10-15”, motywowała nas jeszcze bardziej, aby przekazać jak najwięcej i jak najważniejszej wiedzy dla naszych mały uczestników szkoleń.

Wprawdzie grupki biorące udział w szkoleniach były mniej liczne, niż zwykle, jednak poziom entuzjazmu oraz chęci czerpania wiedzy był równie wysoki, a może nawet i wyższy, niż w innych miejscowościach.

Nasi wolontariusze uczyli dzieci w jaki sposób być odpowiedzialnym opiekunem psa, jak sprzątać po swoim psie, czym go karmić i jak go traktować, a przede wszystkim przeprowadzili zajęcia praktyczne z przyjmowania „pozycji żółwia” w razie zagrożenia, które przebiegły nadwyraz udanie.

W nagrodę dzieci otrzymały od Fundacji książeczki edukacyjne, baloniki, cukierki oraz naklejki z pieskami, wśród których naklejki z Kazikiem cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie naszej Fundacji. Mamy nadzieję, że nasze szkolenia zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom, którzy będą już wiedzieć jak być w bezpiecznym kontakcie z psami.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.