Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Iławę.

IMG1391 kopiaWczoraj nasz wielki amerykański truck gościł w Iławie. Warto dodać, że miasto położone jest na terenie Zielonych Płuc Polski nad południowym krańcem jeziora o sympatycznej nazwie: „Jeziorak”.

Przywitała nas piękna pogoda i uśmiechnięte buzie dzieci, które dodały nam energii na cały dzień.

Podczas naszych prezentacji opowiadamy jak należy obchodzić się z psem, jak reagować w sytuacjach, które mogą zagrażać życiu dzieci. Uczymy także jak prawidłowo odżywiać nasze psy, oraz kładziemy nacisk na elementy diety, które mogą im zaszkodzić.

Pies pochodzi od wilka, to nie ulega wątpliwości, ale dlaczego pies jest ciągle głodny? Dlaczego jako pierwszy podbiega gdy otwieramy lodówkę? Wynika to z prostego czynnika – ciągłej potrzeby zaspokajania głodu. W naturze, nic nie jest takie proste, zwierzęta aby przetrwać, muszą zdobywać pożywienie. Polowanie to trudny proces, nie każde kończy się sukcesem. Bywa i tak, że wilki nie jedzą przez długi okres czasu, a więc każda możliwość zaspokojenia głodu jest ważna. Dlatego nasze psy tak wytrwale proszą o każdy kęs.

Nie ma powodu do niepokoju, póki ten kęs to specjalnie przygotowane przysmaki lub kawałek surowej marchewki, jednakże chętnie dzielimy się potrawami, które sami przyrządzamy, a te potrafią być zdradliwe. Dobrym przykład to sól, która szkodzi nie tylko nam, ale także i naszym psom

Prostym sposobem jak sprawdzić czy nasz pies, może zasmakować w danym produkcie jest postawienie sobie pytania: „Czy wilki w naturze jadłyby… chleb?”, Czy wilk w naturze polowałby na… makaron?”
Wszystkie dzieci zapytane w ten prosty sposób – szumnie odpowiadają „NIE!!!”, bo jakby nie patrzeć, jest to logiczne.

Cieszymy się niezmiernie, że tyle młodych osób korzysta z naszych szkoleń, że przyczyniamy się do wychowywania nowego, odpowiedzialnego pokolenia przyszłych właścicieli psów i kotów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym za pomoc w zorganizowaniu akcji „My Nie Gryziemy” i zapraszamy zainteresowanych do kontaktu.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.