Fundacja Ewy Naworol odwiedziła Częstochowę.

20150430_0853007 kopiaCzęstochowa – dziękujemy!

W Częstochowie powitały nas dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy. Fundacja Ewy Naworol odwiedziła ulicę Księżycową swoim wielkim amerykańskim truckiem, na którego naczepie odbyły się szkolenia z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy oraz prawidłowego odżywiania czworonogów.

Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi o korzeniach psa i kota, o ich diecie która powinna opierać się niemal wyłącznie na mięsie.
Niemałym zaskoczeniem dla dzieci okazał się fakt, że dorosłe koty nie powinny pić mleka, psy nie powinny jeść resztek ze stołu, w których często znajdziemy szkodliwą dla nich cebulę i przyprawy.

Wolontariusze Fundacji Ewy Naworol dbają o to aby po zakończonych szkoleniach dzieci otrzymały kolorowe balony i trochę słodkich niespodzianek,
a samo szkoleni zakończone jest rozdaniem książeczek edukacyjnych, w których dzieci dostają wypisany z imienia i nazwiska dyplom.

Szczególne podziękowania należą się Dyrektor Szkoły Podstawowej – Pani Małgorzacie za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i realizacji szkolenia, które odbyło się dla ponad 320 dzieci.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.