Fundacja Ewy Naworol na zaproszenie SP 23 we Wrocławiu

DSC_1843Dziś zawitaliśmy do Wrocławia na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 23. My wiemy, że chcieć to znaczy móc. W dotarciu do dzieci nie przeszkodziły nam nawet wąskie drogi. Z pomocą przyszła nam Galeria Ferio Gaj przy ulicy Świeradowskiej we Wrocławiu, udostępniając miejsce parkingowe oraz podłączenie prądu.

Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda. To taki miły akcent na początek nowego sezonu. Naszą edukacyjną salę odwiedziło przez dwa dni kilka grup szkolnych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały naszych wolontariuszy. Z entuzjazmem wykonały ćwiczenia, ucząc się m.in. bezpiecznej pozycji „żółwia”. Nie zabrakło również rozmów na temat odpowiedniego żywienia i sprzątania po naszych pupilach.

Po godzinie 15.00 wzrokiem za naszą ciężarówką, użyczoną dzięki firmie sponsorującej akcję „My Nie Gryziemy”, wodzili klienci galerii. Zwyciężyła ciekawość, która przywiodła dzieciaczki z rodzicami do środka naszego mobilnego punktu edukacyjnego. Uśmiech na twarzach dzieciaczków był najlepszym prezentem jaki mogliśmy otrzymać.

Kolejny dzień zaliczamy do udanych i pełnych wrażeń. Dzieci otrzymały od nas książeczki z informacjami ze szkolenia oraz inne ciekawe gadżety.