Fundacja Ewy Naworol na otwarciu Schronika w Skałowie.

20151004_11452814 października w Światowy Dzień Zwierząt Fundacja Ewy Naworol miała ogromną przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skałowie – nowoczesnym ośrodku adopcyjnym, który powstał z inicjatywy Związku Międzygminnego. Projekt schroniska wzorowany jest na najlepszych ośrodkach w kraju i za granicą. W tej chwili kompletowany jest zespół ludzi z wielkim sercem dla zwierząt i doświadczeniem w pracy z nimi.

Fundacja Ewy Naworol myśli zwierzętach przez cały okrągły rok organizując szkolenia, które uczą najmłodszych odpowiedzialnego podejścia do psów, kotów i nie tylko.

W niedzielę również odbyły się szkolenia w naczepie naszej wielkiej amerykańskiej ciężarówki, na których wolontariusze Fundacji Ewy Naworol
opowiadali o bezpiecznej komunikacji z psami, jak prawidłowo odczytywać ich zachowanie i mowę ciała, ale przede wszystkim zwracali uwagę na problem bezdomności zwierząt w Polsce.
Poruszona została kwestia produktów szkodliwych w codziennej diecie psa takich jak czekolada, cebula, mleko i co najważniejsze resztki ze stołu.
Dzieci nauczyły się jak rozpoznać psa spokojnego, czujnego, agresywnego i przestraszonego.
Najwięcej wątpliwości, nie tylko wśród najmłodszych ale i dorosłych słuchaczy, budził piesek leżący na plecach.
Wolontariusze wyjaśnili, że nie zawsze oznacza to chęć do zabawy starając się rozwiać wszystkie niejasności i wytłumaczyć różnice.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za okazanie serca i przekazanie jedzenia dla najbardziej potrzebujących,
a wszystkim uczestnikom za tak ciepłe przyjęcie oraz okazane wsparcie.
Podziękowania składamy Dyrekcji Schroniska oraz Organizatorom za umożliwienie nam przeprowadzenia tak potrzebnej akcji – w tak ważnym miejscu.

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was – Fundacja Ewy Naworol.