Dzień Ziemniaka w Dobroszowie.

14349136_1187083841312936_1137777792_nKochani nasza Fundacja przyjeżdża na zaproszenia szkół, przedszkoli i urzędów, ale jest nam również bardzo miło, kiedy widzimy, że bezpieczeństwo dzieci leży na sercu nie tylko rodziców. Do Dobroszowa Oleśnickiego przyjechaliśmy z inicjatywy Sołtysa Dobroszowa Oleśnickiego, który zaprosił nas na „Święto Ziemniaka”. Dzieciaczki, zarówno te młodsze jak i te starsze miały możliwość nie tylko wzięcia udziału w atrakcjach, jakie zostały przygotowane przez organizatorów, ale co ważne miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpiecznego obcowania ze zwierzętami.

Dzieci i młodzież biorące udział w warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez naszą fundację, otrzymały książeczki, dla utrwalenia niezbędnej wiedzy zdobytej na zajęciach. Nie zabrakło również różowych baloników.

Kochani w Doboszowie Oleśnickim sołtys jak i mieszkańcy nie tylko potrafią się bawić ale również kładą nacisk na edukację i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Miło nam słyszeć, że do dzieciaczków trafiła  wiedza i ćwiczenia, którą starali się przekazać nasi wolontariusze. Dotarły do nas informacje, że rodzice też się szkolą, przyznajemy, że zachęcamy dzieci, żeby pokazali rodzeństwu i rodzicom co powinniśmy zrobić w razie kontaktu z pieskiem, który może być wrogo nastawiony do nas i może nas zaatakować. Brawo dzieciaki 🙂