Co tu jeszcze jest możliwe ??

 

Awaria ogrzewania

Szanowny Państwo,

wszystkim nam na sercu leży dobro i bezpieczeństwo dzieci nie tylko naszych własnych. Wielu spośród nas chętnie wspiera ludzi w potrzebie, dotkniętych krzywdą lub tragedią.

A co by było gdybyśmy mogli pomóc zanim wydarzy się coś złego?

Co pewien czas docierają do nas informacje dotyczące nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci  i psów. Czy nie lepiej dla dziecka byłoby nauczyć je jak uniknąć pogryzienia zanim do niego dojdzie?

Medycyna w obecnej chwili jest już tak rozwinięta, że jesteśmy w stanie naprawić krzywdy widoczne gołym okiem, ale psychikę osoby pogryzionej, zwłaszcza dziecka, już nie jest tak prosto „naprawić”.

Fundacja Ewy Naworol, jako jedna z pierwszych na szeroką skalę zajęła się profilaktyką pogryzień. Psy żyją obok nas od zawsze, a tak mało o nich wiemy. Dlatego każdego roku organizujemy ogólnopolską akcję edukacyjną „My Nie Gryziemy”, ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami oraz mowy ich ciała.

W tym roku akcję zaczynamy 4 kwietnia od Wrocławia a następnie ruszamy w kierunku Wielkopolski… Kwiecień to czas który, chcemy poświęcić dzieciom z Poznania i okolic. Dzwonią do nas szkoły, przedszkola  a nam brakuje dni w tygodniu… W maju czekają już na nas w Warszawie, do której wracamy z przyjemnością już po raz kolejny.

Podróżujemy po Polsce szkoląc dzieci na pokładzie oryginalnego mobilnego punktu szkoleniowego – amerykańskiej ciężarówki Freightliner. Dziennie docieramy do nawet 250 dzieci, a tygodniowo do ponad 1000. Niestety w tym roku natknęliśmy się na sporą przeszkodę… zepsuła nam się klimatyzacja  z ogrzewaniem w naszej mobilnej sali edukacyjnej, a pierwsze szkolenia już za parę dni.

Szkolenia zaczynamy od godziny ósmej rano, a kwiecień nie należy do najcieplejszych miesięcy…

Koszt zapewnienia dzieciom w miarę komfortowych warunków na szkoleniu to około 15 tys. złotych.

Jakie są możliwości , by znalazł się ktoś, kto pomoże nam w przeprowadzeniu dalszej akcji i nie rozczarowaniu dzieci, które na nas czekają…??

 

Koordynator ds. Eventów