Bystrzyca, do której zawsze wracamy z przyjemnością.

13507170_612800288880321_4022275585410268894_nDla dzieci to ostatni dzień w szkole, od jutra wakacje 🙂 Dla nas to również ostatni dzień w szkole przed wakacjami, z małą różnicą… my wakacji nie mamy, powiemy więcej… nas to nie smuci, my lubimy spotkania z dziećmi. Dzisiaj jesteśmy w Bystrzycy, do której wróciliśmy z przyjemnością. Przyjechaliśmy tu dla dzieci z przedszkola i szkoły.

Mamy niespodziankę, w szkoleniach z dziećmi uczestniczyła dzisiaj nasza czworonożna wolontariuszka Peja. Uczymy dzieci, że powinny zwierzęta szanować i kochać a one odwdzięczą się tym samym. Asia pokazała dzieciom, jak prawidłowo widać się z pieskiem. Niestety, że względu na bardzo wysokie temperatury Peja nie mogła zostać z nami na wszystkich zajęciach.

Pogoda nam bardzo dopisała, słoneczko od samego rana dawało do zrozumienia, że po dziesięciomiesięcznej intensywnej nauce w szkole, należy się dzieciom odpoczynek. Mimo słonecznego dnia i już wakacyjnej atmosfery, dzieci chętnie odwiedziły naszą salę edukacyjną. Pierwsi odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej, a koło południa pojawiła się pierwsza grupa przedszkolaczków.

Miło nam było usłyszeć od nauczycieli, że nasza poprzednia wizyta w bystrzyckiej szkole odniosła pozytywny oddźwięk, szczególnie w sytuacji zagrożenia. To nas utwierdza, że Ogólnopolska Akcja „My Nie Gryziemy”, którą obecnie prowadzimy jest potrzebna, co motywuje do dalszego działania. Wiemy też, że powroty do szkół są jak najbardziej potrzebne, większość dzieci uczestniczyła w naszych warsztatach po raz drugi, ale nie każdy pamiętał, jak prawidłowo wykonać bezpieczną pozycję żółwika. To tak jak w szkole, utrwalanie zdobytej wiedzy jest jak najbardziej wskazane.

Dla przedszkolaczków z Bystrzycy odwiedziny w naszej sali edukacyjnej, w tak gorący dzień, to nie lada wyprawa. Tym bardziej cieszymy się z tych odwiedzin. To nie wszystko… dzieci z bystrzyckiego przedszkola chcielibyśmy szczególnie pochwalić. Zaskoczyła nas ich kreatywność i wiedza. Nie często możemy spotkać cztero-, pięcio i sześciolatki, które wiedzą w jaki sposób, bez najmniejszej podpowiedzi złożyć prawidłowo paluszki do bezpiecznej pozycji żółwika. BRAWO PRZEDSZKOLAKI 🙂

Podsumowaniem naszych warsztatów były upominki w formie książeczek edukacyjnych, różowych baloników, naklejek ze zwierzątkami dla najmłodszych, a dla starszych długopisów.

Dziękujemy z ciepłe przyjęcie, za mile i pożytecznie spędzony czas 🙂