Borzęciczki, to miejsce, które będziemy długo wspominać.

IMG_3689

Miejsce, które na długo utkwi nam w pamięci to Borzęciczki. Zaangażowanie i wkład samej siebie w organizację całej akcji w Ośrodku, przewyższył wszelkie oczekiwania. Tak, tak, mówimy tu o Pani Marcie, której należą się szczególne podziękowania od naszej Fundacji. Podziękowania również dla wolontariuszek, które były dużym wsparciem.

Nie ukrywamy, że ten wyjazd był dla nas wyzwaniem, po raz pierwszy jako fundacja doświadczyliśmy kontaktu z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, którego uczniami są dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jednostka oświatowa zawiera szkołę podstawową, gimnazjum specjalne oraz szkołę przyspasabiającą do pracy z młodzieżą, z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym.

To cudowne dzieci i młodzież od których my sami dużo możemy się nauczyć. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, poznały miedzy innymi zasady bezpiecznego zachowania w obecności obcego pieska. „Żółwik”, nie koniecznie nindża, nie jest już im obcy. Wiedzą też, że pieski lubią czekoladę, ale odpowiedzialny opiekun nie karmi swojego pupila słodyczami, bo są dla niego toksyczne. Pytań było mnóstwo, zadawali je najmłodsi, starsi i najstarsi uczestnicy szkolenia. W tym roku wyszliśmy na przeciw również młodzieży gimnazjalnej, która swoim podejściem do tematu szkolenia zaskoczyła pozytywnie nie tylko nas, ale pewnie i grono pedagogiczne.

Miło było Was poznać „młodzieży”, mamy nadzieję, że wiedza, którą Wam przekazaliśmy zostanie przez Was odpowiednio wykorzystana.

Najmłodsze dzieci otrzymały od nas książeczki edukacyjne, które zawierają całą wiedzę ze szkolenia, różowe baloniki z naszym Kazikiem. Zauważyliśmy, że naklejki ze zwierzątkami sprawiły również dużo radości maluszkom.

My również otrzymaliśmy upominki od dzieci, portret Kazika i Peji ma swoje honorowe miejsce w naszej sali edukacyjnej.

W Borzęciczkach odwiedzili na redaktorzy gazety Życie Krotoszyna.

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/dzieci-z-borzeciczek-uczyly-sie-zachowan-wobec-psow,3700414,artgal,t,id,tm.html

Do zobaczenia 🙂