Akcja „My Nie Gryziemy” w SP 342 w Warszawie.

IMG_4960Nie zawsze wszystko się układa jakbyśmy chcieli czy oczekiwali, ale przy chęci i współpracy można wiele zdziałać. I tutaj ta zasada zadziałała. W poniedziałek wieczorem zaparkowaliśmy naszym truckiem na parkingu przy ulicy Topolowej w Warszawie. Przyjechaliśmy do dzieci na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 342. Szkolenia rozpoczęliśmy we wtorek rano zaraz po godzinie 8.00. Wychodząc na przeciw dzieciom wydłużyliśmy ilość szkoleń z 8 do 12 dziennie. Uśmiechy i aktywność dzieci na zajęciach dodawały nam powera do działania. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach nie tylko bezpiecznej pozycji „żółwika”. Uczestnicy naszych warsztatów poznali mowę ciała pieska i wiedzą już kiedy mogą podejść do swojego pupila, a kiedy lepiej nie wyciągać do niego rączki. Dzieci, które sprzątają po swoich zwierzakach otrzymały pachnące lawendą woreczki do sprzątania.

Każdy uczestnik naszych warsztatów oprócz przekazanej wiedzy otrzymał książeczkę edukacyjną oraz różowy balonik z Kazikiem. Dla tych najbardziej aktywnych znalazły się również drobne nagrody.

Po szkoleniach nasze wolontariuszki odpowiadały na pytania wszystkich chętnych, którzy z zainteresowaniem podchodzili do trucka.

Miło nam było gościć również naszych czworonożnych przyjaciół, których ugościliśmy jak należy 🙂 Soni tak spodobała się nasza gościna, ze na drugi dzień sama przyprowadziła do nas swoją Panią. Ciekawe co przywiodło do nas Sonię…?? Czy piesek wie już co dla niego jest najlepsze…?? Zwracamy uwagę dzieciom na szkoleniach, że nie karmimy piesków swoim jedzeniem, prawidłowe żywienie dla naszych czworonożnych pupilów to odpowiednio dobrana karma dla zwierząt.

Dziękujemy i do zobaczenia 🙂